Наполи и Ювентус играят при резултат 3:1 в мач от 18-ия

...

НА ЖИВО: Наполи - Ювентус 3:1, страхотен гол на Рахмани

Наполи и Ювентус играят при резултат 3:1 в мач от 18-ия кръг на Серия А.

В първите минути отсъстваха чистите положения в срещата, като Наполи бе по-активният тим, пробвайки да управлява топката и да провежда постепенни набези, фокусирани основно върху крилата. Първата опция бе в 13-та минута, когато Виктор Осимен бе изведен в наказателното поле, само че от сложна позиция насочи удар, който не затрудни по никакъв метод стража на Ювентус Войчех Шчесни.

Секунди по-късно Хвича Кварацхелия получи положително центриране и опита акробатично осъществяване от пеналтерията. Шчесни в началото показва страховит инстикт, само че Виктор Осимен бе на добра позиция и съумя да се ориентира бързо, с цел да направи добавка с глава, извеждайки Наполи напред в резултата.

В 21-та минута Анхел Ди Мария направи независим пробив, преодолявайки неприятелски състезател с дрибъл и опита удар отвън наказателното поле, само че изстрелът с левия крайник срещна напречната греда на Алекс Мерет, който единствено изгледа топката.

Аржентинското крило на Ювентус малко по-късно опита и центриране съм Аркадиуш Милик, който насочи удар с глава, само че той бе слаб и Мерет улови умерено. В 39-та минута Бремер позволи ужасяваща неточност, след която Осимен откри Кварацхелия, а грузинецът с презицен удар с десния крайник съумя да преоделее Шчесни и да удвои резултата - 2:0 за Наполи. Само три минути по-късно Милик замени двойно подаване с Ди Мария в противниковото назакателно поле, а аржентинецът приключи с левия крайник, преодолявайки Алекс Мерет, с цел да понижи резултата - 2:1.

Във втората минута на добавеното време за първата част след центриране отляво Амир Рахмани не се намеси задоволително добре и отклони топката към своята врата, само че Мерет съумя да реагира необикновено, спасявайки с една ръка.

В 54-та минута Виктор Осимен навлезе в наказателното поле, като бранителите не съумяха да го спрат и насочи удар в близкия ъгъл на Шчесни, само че полският вратар мазета в корнер. От последвалия ъглов удар, Кварацхелия центрира и топката доближи до Амир Рахмани, който с доста мощен изстрел не остави никакви шансове на стража на Ювентус - 3:1 за Наполи. В 58-та нова неточност на Бремер можеше да докара до гол, откакто още веднъж Осимен остана очи в очи с Шчесни, само че ударът на нападателя мина над напречната греда. Късмет за Юве!

В 60-та минута Пьотр Жиелински получи топката на границата на наказателното поле и незабавно опита изстрел към вратата, само че след получилия се рикошет, Шчесни улови безпроблемно.

Стартови сформира:

Наполи : 1. Алекс Мерет, 6. Марио Руи, Мин-Джей Ким, 13. Амир Рахмани, 22. Джовани ди Лоренцо, 20. Пьотр Жиелински, 68. Станислав Лоботка, 99. Андре Замбо Ангиса, 77. Хвича Кварацхелия, 9. Виктор Осимен, 21. Матео Политано

Треньор: Лучано Спалети

Ювентус: 1. Войчех Шчесни, 12. Алекс Сандро, 3. Бремер, 6. Данило, 17. Филип Костич, 25. Адриен Рабио, 5. Мануел Локатели, 8. Уестън МакКени, 7. Федерико Киеза, 22. Анхел Ди Мария, 14. Аркадиуш Милик

Треньор : Масимилиано Алегри